ורדה ורזיאל ז'קונט - ספרים

ימי הפקר - רומן, כתר, 1989
ימי הפקר - רומן, כתר, 1989

היא – פסיכולוגית ידועת שם ולמודת אכזבות. הוא – איש עסקים מסור למשפחתו. הרומן המתפתח ביניהם קשור בעיסוק נוסף שלהם – שניהם "חוטאים" בכתיבה, המחברת אותם זה לזה. הספר מתמקד בסוגיה הקריטית של מימוש הזהות העצמית והיענות לצו הלב מול המחיר שאדם נדרש לשלם תמורתם.

יחסים - כתר, 1996
יחסים - כתר, 1996

הספר עוסק בזוגיות ומתמקד בצדדים הפחות מובנים מאליהם של קירבה וריחוק בין בני זוג: החיזור ומלכודותיו, פלירט ופתוי, הסבך המיני, בחירה ביחסים חלקיים, עברייני אהבה, קשרים רעילים במשפחה, בן זוג עריץ, נאמנות, המלחמה בין הרעיה למאהבת, יסורי פרידה ושאלת השאלות: למה אנחנו בודדים?

ציפור הנפש - בוסתן, 1978
ציפור הנפש - בוסתן, 1978

ספר המיועד לאנשים צמאי דעת שזמנם קצר מכדי למצות תלים של ספרים מדעיים ולועזיים, לפסיכולוגים המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם של מטופליהם, למורים ומדריכים הזקוקים לחומר קריא לצורך ליבון נושאים שונים בכיתות ובקבוצות, ולקוראים סקרנים. המאמרים עוסקים בהערכה עצמית, הבדלים בין המינים, אהבה וחיזור, משחקי נישואין, יחסי מין, תהליכי שינוי ועוד.

סודות גלויים - כתר, 1992
סודות גלויים - כתר, 1992

סיפורים המביאים תולדות של טיפול פסיכולוגי: בן הזוג המתלבט, המצליחן הלחוץ, האשם שלא חטא, החולה המדומה, הרווק המשעמם, האמן במשבר, הבלשית הכפייתית, האישה האחרת, סרבן הפרידה ועוד – הם רק כמה מעשרות הדמויות והארועים עליהם מסופר בספר זה, באופן קולח ומרתק, בלי לפגוע בעומקם של התהליכים ובלי להסתיר מגבלות וכישלונות מקצועיים.

מדברים עם ורדה - כנרת זמורה ביתן
מדברים עם ורדה - כנרת זמורה ביתן

מבחר שיחות שניהלה ורדה עם מאזיניה ברדיו ועם קוראיה, בצרוף מאמרים נבחרים שהתפרסמו בעיתון. מאגר חיוני, מעשיר ובעיקר מועיל של פתרונות, תשובות ודעות. הספר יצא לאור ב-2003.

מצבים - זמורה-ביתן, 1981
מצבים - זמורה-ביתן, 1981

מבחר מגוון של רשימות העוסקות באהבה, ביצירתיות, בגברים ונשים, בהורות, בביגמיה, בבדידות, בקירבה, בקנאה, בזיוף, בתקווה, באושר, בשמחת הקיום ועוד.

לא מובן מאליו - כתר, 1998
לא מובן מאליו - כתר, 1998

לקט פשוט, חכם, ישיר ומעשיר של רשימות על עצמנו. הספר עוסק בצד הפחות מובן מאליו של אישיותנו, של חיינו ושל יחסינו עם העולם. אין בו מרשמים או עצות לחיים וגם לא נסיון להעביר ידע. הוא מתבסס על נסיון החיים ונסיונה המקצועי של ורדה ובכוונתו לתמוך, להאיר ולעורר.

ללא הפסקה - ידיעות אחרונות, 2000
ללא הפסקה - ידיעות אחרונות, 2000

הספר עוסק במיגוון נושאים רחב וביניהם – החיפוש אחר האושר, האהבה, החוכמה, ההצלחה, הכוח, היופי, הכסף; יחסים בקרב זוגות, משפחה וחברים, יחסי הורים וצאצאיהם המבוגרים, מימוש עצמי ובריאות גוף ונפש.

לצוד פרפר קסום - שבא, 1987
לצוד פרפר קסום - שבא, 1987

שורת מאמרים העוסקים בנושאים עסיסיים כמו אהבה, חברות, המשיכה אל הבלתי מושג, בדידות ושיתוף, בזבוז, עצלות, התמכרות, התפרפרות, טיפוח, הסוד והכאב שבצמיחה, החיים כנס מתמשך ועוד.